Espanyol ka më në fund sulmuesin që dëshironte, dhe cfarë sulmuesi madje, atë që konsiderohet “Maradona kinez”.

 

Skuadra e njohur e La Ligës ka prezantuar marrjen në ekip të 27 vjecarit kinez Wu Lei.

 

 

Ky sulmues ishte golashënuesi më I mirë I kampionatitg kinez në sezonin e kaluar me 27 gola të shënuar.

 

Espanyol konfirmoui se Wu Lei do të mbajë numrin 24 në fanellë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.