Mario Mandzukic është një lojtar I ri I Milanit.

Futbollisti kroat pasi kaloi një ditë më parë vizitat mjekësore, këtë të martë ka firmosur kontratën me kuqezinjte.

Ai do të qëndrojë të paktën  6 muajt në vijim nga të cilat do përfitojë 1.8 milionë euro.

Kontrata e tij do të rinovohet automatikisht edhe për një sezon tjetër në rast se Milan siguron pjesmarrjen në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Ish sulmuesi i Juventusit do të veshe fanelën me numër 9 që është konsideruar një mallkim në vitet e fundit tek Milan.

Kroati I cili mbush 35 vjec në muajin janar ka 6 muaj që nuk luan futboll që pas shkëputjes së marrëdhenieve me  skuadrën Al-Duhail, ekip ku ishte transferuar në dhjetor 2019 pas mbylljes së aventures me Juventus.

Pritet që Mandzukic të jetë I gatshëm për Piolin maksimumi pas 2 javësh kur të gjeje një forme normale sportive. Në komentet e tij të para si lojtar kuqezi, kroati falenderoi drejtuesit e Milanit për besimin dhe shkroi se ishte gati për të luftuar për objektivat e klubit, që aktualisht kryeson kampionatin italian me 43 pikë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *