Lulzim Basha reagoi pas vendimit të Gjykatës së Durrësit që vërtetoi mandatin e kryebashkiakës Valbona Sako.

 

Kreu i PD, nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale tha se ky vendim tregon që e gjithë drejtësia është në kontrollin e Ramës.

 

Basha shton se sistemi i drejtësisë është i shpartalluar e së nëse qytetaret nuk e ndalin Ramën, Shqiperia do të kthehet në një shtet tërësisht të falimentuar afrikan.

 

 

E gjithë drejtësia është nën kontrollin e plotë të Ramës. Vendimi i Gjykatës së Durrësit është vendimi i drejtësisë private që ka vendosur Edi Rama në Shqipëri.Ky shpartallim i sistemit të drejtësisë do të prodhojë për një kohë të gjatë pasoja të rënda për vendin dhe qytetarët.Nëse nuk e ndalim sa më parë Edi Ramën, Shqipëria do kthehet në një shtet tërësisht të falimentuar afrikan.

One thought on “Mandati i Sakos/ Basha: Vendimi i Gjykatës, drejtësi private e Ramës

  1. Ai padha,a badha si e ka emrin ky sharlatan,bene sikur nuke ka ndodhur gje me vendimet qesharake te quajtures drejtesi,ne gjykaten e durrsit,per ate shoqen sako.Para 2 ditesh ky padha tha se nuke e njohim vendimin e gjykates se durrsit,a sote e duar trokasin,e mburren qe fituan.jo gjykat arriti te jape kyt vendim me trysnine e sh edvin narkomanit,sa qesharake jane kta ndytsira,qe poshtrojne popullin,ne te gjitha fushat e jetes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *