Tashme është zyrtare. Lajmi qe qarkullonte kohet e fundit është bere publike nga faqja zyrtare e Inter. Roberto Mancini është larguar përfundimisht nga pankina zikalter, pas prishjesh konsensuale te marrëveshjes mes palëve. Sipas mediave italiane, gjithçka ka ardhur pas propozimit te kontratës se re nga ana e klubit, ndërsa përflitet edhe per raporte jo te mira mes trajnerit dhe lojtareve. Ne krye te Inter Mancini qëndroi per 20 muaj, duke përfunduar ne vendin e katërt ne renditjen e përgjithshme te serisë A. Zëvendësi i Mancinit do te jete Franck De Boer. Holandezi pritet te nënshkruaje nje kontrate tre vjeçare, ku ne sezonin e pare do te përfitoje nje shume prej 2 milionë euro

Leave a Reply

Your email address will not be published.