Roberto Mancini pergezoi Shqiperine per ndeshjen e mire qe zhvillloi kunder Italise se tij

 

Ne konferencen per shtyp, tekniku i kampioneve te Europes tha se kuqezinjte kane nje ekip me kualitete.

 

“Shqiperia eshtë një skuadër e mirë, e dinim këtë. Ata bene nje ndeshje të mirë. Janë lojtarë të mirë, luajnë në Serie A dhe kanë kualitet, i bëj komplimente per paraqitjen”, tha ai për mediat pas ndeshjes ne “Air Albania”.

 

Miqesorja e Tiranes perfundoi me rezultatin 3 me 1 per miqte, te cilet shenuan me ane te Di Lorenzo dhe dy here me Grifon ndersa per Shqiperine kishte hapur serine e golave ne kete ndeshje Ismajli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *