Manchester United siguroi kalimin për në fazën çerekfinale të FA Cup.

Djajtë e kuq mundën me rezultatin minimal West Ham-in, me një ndeshje ku fituesi u përcaktua vetëm në kohën shtesë.

Në minutën e 98 ishte mesfushori skocez,  Mc Tominei që  tundi rrjetën kundërshtare dhe ktheu buzëqeshjen tek trajneri Solskjaer.

Tani United pret në çerekfinale fituesin e çifti Burnley-Bournemouth.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *