Derbi i Manchesterit vishet me të kuq. Djajtë e Solskjaer fituan kundër Manchester City dhe qëndrojne pas kraheve të Chelsea në garën për zonën Champions. Një sukses i bukur 2 me 0 i djajve të kuq para syve të legjendes Sir Alex Ferguson.

 

Në pjesën e parë ai që  shenoi ishte francezi Martial. Në gjithë pjesen tjetër të ndeshjes ,City i Guardiolës u përpoq të barazonte por nuk ndeshkoi dot De Gean.

 

Madje ne minutën e 5 shtesë ishte nje gabim i portierit Ederson që i dha mundesi McTominay që të dyfishonte. Tani Manchester United ështe ne vendin e 5 me 3 pikë më pak sesa Chelsea. Skuadra a Lampard fitoi 4 me 0 kunder Everton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *