Pas 6 fitoreve radhazi ndalet Manchester City. Ne ndeshjen me te rëndësishme te javës se 7 te Premier Ligës, te ashtuquajturit qytetaret u munden ne Uajt Hart Lein nga Totenhem 2-0, qe tashme e shohin veten nje pike larg vendit te pare, ku ndodhet skuadra e Pep Guardioles. Ne nje loje fantastike londinezet zgjidhen gjithçka qe ne pjesën e pare fale autogolit te Kolarov dhe rrjetës se talentit Dele Ali. Skuadra e Pocetinos mund te kishte thelluar rezultatin nëse Lamela ne minutën e 65 nuk do te kishte dështuar nga pika e bardhe përballe portierit Bravo. Ndërkohe vazhdon kriza te Manchester United. Djajtë e kuq te Hoze Murinjos nuk shkuan me shume se barazimi 1-1 ne Old Traford kundër Stok Siti. Edhe pse gjeten te paret rrjetën me Marsil, vendasit u barazuan 8 minuta nga fundi kur Alen shënoi per skuadrën e tij.

Vazhdon marshimi i Juventus. Zonja e vjetër fitoi me rezultatin e thelle 3-0 ne Empoli ne javën e 7 duke thelluar diferencën me 4 pike nga Napoli ne krye te renditjes. Për skuadrën e Alegrit protagoniste ishin Dibala dhe Higuain dopiete, gola te gjithë ne pjesën e dyte ne harkun kohor te 5 minutave. Ndërkohe derbi i kuqezinjve mes Berishës dhe Hysaj u fitua nga i pari. Ne atleti Dazurri te Bergamos Atalanta mundi Napolin 1-0 fale golit te Petagna qe ne minutën e 9-te.

Atletico e Madridit arriti nje fitore shume te rëndësishme ne javën e 7 te kampionatit spanjoll, teksa mundi Valencian ne Mestaja me rezultatin e pastër 2-0. Antuan Grizman humbi penallti ne pjesën e pare përpara se te zhbllokonte shifrat ne minutën e 63. Po kështu ishte kapiteni Gabi 6 minuta me vone qe dështoi nga pika e bardhe, përpara se nje tjetër francez Kevin Gamiero te vuloste rezultatin 2-0 ne minutën e trete te shtesës.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *