Mançester Siti është kualifikuar për here te pare ne çerekfinale, pas barazimit pa gola ndaj Dinamos së Kievit. Ky rezultat favorizoi anglezët, pasi kishin fituar takimin e parë ne transferten ukrainase.  Ndërkohe kualifikimi ne ndeshjen tjetër i skuadrës se Atletiko Madridit u vendos me 11 metersha, pasi nëntëdhjetë minutat dhe shtesa u mbyllën me barazim 0-0.  Spanjollet fituan ndaj Psv Eindhoven 8 me 7 pas goditjeve te penalltive, megjithëse gjate 120 minutave te luajtura rastet ne dyja portat nuk kane munguar. Gabimin vendimtar për holandezet e beri sulmuesi Narsijn. Te dyja takimet e kthimit te 1/ 8 te Uefa Champions League u transmetuan live ne platformën Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *