Një tjetër  rast i veprimtarisë kriminale është goditur këtë të mërkurë në Mallakastër, ku si pasojë në pranga janë vënë dy persona.

 

Sipas policisë janë sekuestruar 29 kg Kanabis, arrestohen në flagrancë 2 shtetas.

 

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit M. Ç.  në Usojë, Mallakastër u gjetën dhe u sekuestruan 29 kg lëndë narkotike kanabis.

 

Ndërkohë gjatë kontrollit, në banesën ku u gjet lënda narkotike, ndodhej edhe shtetasi A. S., i cili dyshohet si bashkëpuntor me shtetasin M.Ç në këtë veprimtari kriminale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *