31-vjeçari që ndërroi jetë nga aksidenti në kthesën e Kashticës është Arjan Shtika.

 

Nga informacionet paraprake dyshohet se automjeti ka rrëshkituar prej lagështirës e shpejtësisë tej normave të lejuara dhe më pas është përplasur me barrierat anësore.

 

Përplasja ka qënë kaq e fortë sa mjeti ka kryer disa rrotullime në rrugë për të përfundur në kanal.

 

Nga përplasja drejtuesi i mjetit ka humbur jetën në çast ndërkohë që personi tjetër që udhëtonte me viktimën ka marrë plagë të shumta por jashtë rrezikut për jetën.

 

Burime policore thanë se në momentin e aksidentit aksi rrugor për shkak të rreshjeve të shiut ka qënë me lagështirë dhe për shkak te shpejtësisë së madhe viktima e ka pasur të pamundur të mbajë nën kontroll automjetin Hyundai.

 

Në këtë vend duhet thënë se ka pasur edhe aksidente të tjera madje edhe me pasojë vdekjen.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *