Bilanc tragjik nga aksidenti i ndodhur këtë të martë rreth orës 18:45, në rrugën e varrezave në Kuçovë.

 

Një shtetas ende i paidentifikuar, I larguar nga vendi I ngjarjes,  duke drejtuar një motomjet motor, ka aksidentuar shtetaset File Ahmeti 74  vjeçe dhe Leme Mara, 72 vjeçe, të cilat fillimisht u derguan për mjekim në Spitalin Rajonal Berat.

 

Mirëpo gati 2 orë më vonë ka ndërruar jetë në spital e aksidentuara Leme Mara,72-vjeçe. Gruaja tjeter e aksidentuar File Ahmeti,74-vjeçe është transportuar drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë,në gjendje të rëndê.

Leave a Reply

Your email address will not be published.