Erlinh Haaland nuk përjashtoi mundësinë për të kaluar te Real Madrid kur u pyet për këtë duke thënë:“Askush nuk e di se çfarë rezervon e ardhmja”.

Mjaftoi kjo deklaratë që ai të bëhej viral dhe çdokush të “çmendej” nga idea e një kalimi të tij në Madrid, ndërkohë që AS i mëshon kësaj gjëjë duke “liruar” edhe rrugën për Haaland.

Sipas AS, te Madrit, ka vend si për Haaland ashtu edhe për një transferim të mundshëm edhe të Kylian Mbappe.

AS shton se Haalad e ka ëndërr fanellën e madrilene pavarësisht se City i ka plotësuar gjithçka.

Jo më kot agjentja e tij, Rafaela Pimienta u kujdes që të kishte një dritare të hapur për t’u larguar kur, arriti t’i marrë Manchester City-t një klauzolë largimi prej 200 milionë euro në rast transferimi jashtë Anglisë. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *