Real Madrid ka barazuar me pikë kryesuesit e LaLiga, Atletikon e Madrid. Ekipet e kryeqytetit kanë fituar me një seri të pandalshme golash,duke i kthyer në lojë fëmijësh përballjet e tyre.
Reali 6-1 kundër Betis dhe Atletiko 7-1 përballë Granada,udhëheqin kampionatin spanjoll,1 pikë larg Sevillas të vendit të tretë dhe 2 pikë më shumë se Barcelona e vendit të katërt,e cila fitoi 4-0 ndaj Deportivo la Coruna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *