Subscribe

Një bilanc i frikshëm është shënuar në muajin shkurt sa i takon vrasjeve mafioze në disa qytete të vendit. Ajo që bie në sy në këto ngjarje kriminale, raporton Vizion Plus, është fakti se në 3 ngjarje, dyshohen se janë përfshirë nga vrasës me pagesë.

Më 1 shkurt u ekzekutua brenda makinës së tij Shkëlzen Kastrati. Ngjarja ndodhi në mes të ditës, duke terrorizuar banorët e Fierit. 42-vjeçari u ekzekutua nga persona brenda një automjet tip Range Rover, i cili u gjet i djegur më pas në periferi.  Policia e Fierit identifikoi dhe shpalli në kërkim autorët e ngjarjes, Albert Zaja, Elmir Tufa, Elson Xhecuka dhe Silvio alias Roland Cara. Autorët e dyshuar si vrasës me pagesë, kishin të paktën dy muaj që vëzhgonin viktimën, ben te ditur Vizion Plus.

Ngjarja tjetër kriminale tronditi qytetin e Vlorës. Gentian Qarri u ekzekutua mbrëmjen e 6 shkurtit në lagjen 29 Nëntori. 40-vjeçari ka qenë i dënuar me 11 vite burg për drogë në Itali. Për shkak të dënimit me drogë, pista e hetimit është përqëndruar tek larja e hesapeve.

Vrasja tjetër që dyshohet të jetë kryer me pagesë, është ajo e Behar Sofisë. 66-vjeçari u qëllua në mes të Tiranës, në afërsi të Piramidës me dy plumba nga një pistoletë me silenciator. Vrasja e bosit të trafikut të heroinës nga Turqia, dyshohet pikërisht të ketë ardhur nga trafiku i lëndëve narkotike. Pistat e tjera ku po hetohet është konkurenca në biznese apo ajo e pastrimit të parave. Sofia ishte denuar më përpara për trafik dorge në Turqi. Emri i tij doli në skenë edhe në vrasjen e 4 efektivëve nga Dritan Dajti, shton Vizion Plus.

Po në muajin shkurt, vrasësit me pagesë kishin shënjestruar edhe Gjon Menën. Ishin pikërisht kushurijtë Enver dhe Edmond Jakimi, ata që ishin paguar nga Gjergj Cukali për të ekzekutuar me tritol biznesmenin Mena. Fatmirësisht Mena u plagos dhe i shpëtoi atentatit në mjetin e tij. Enver Jakimi rrëfeu se ishte Cukali që i kishte premtuar 30 mijë euro për vrasjen e Menës, por i kishte dhënë vetëm 2 mijë euro

2 thoughts on ““Lulëzojnë” vrasësit me pagesë në Shqipëri

 1. Peshku qelbet nga koka.Kur ne krye te shtetit kemi miqt e shoket e tyre cfar te presim me per llumin . Kur pushteti e ktheu Shqiperin ne ferma te fuqishme droge njerzit ndodhen ne dilem , o me pislleqe ose ne mes te rugeve e mer arratin kjo ishte rilindja ta gezojme, dikur,”e drama” ne nje prononcim u shpreh. “kokat hengeshin” sikur te ishte kryplak i surelit ne kafenen e fshatit Pislleku sjell pisllek. Ne programin e PD duhet te jet dhe lufta kunder kriminalitetit ne krye te axhendes qe te kthehet siguria tek qytetaret

 2. HEU,”LULËZOJNË” VRASJET ME PAGESË NË SHQIPTARI; EU, GURËZOJNË PLASJET
  ME PRANGESË QE SHKRIPKAGRI! SIPAS INFORAMCIONEVE TË KOHËS,PËR VRAS-
  JEN ME PAGESË TË RILINADASIT E PATRIOTIT MBARË SHQIPTARË Z. HAXHI ZEKËS;
  KUR SËRBIA KISHTE PAGUAR NJË BUDALLA, TUTALLA SHQIPFOLËS,ZGRIPDROLËS;
  DHE, PORSA E VRETË UDHËHEQËSIN PATRIOT HAXHI ZEKËN, SHKON N’BEOGRAD
  GJËJA PËR T’I MARRË TË HOLLAT SI DHURATË?! TERË ATA OR HATA, TALLËN ME TE:
  PO ÇKA PO LYPË TË HOLLA,PASI TI KE MBYTUR UDHËHEQËSIN TENDË MË TË MIRË
  SHQIPTAR?! VRASTARI MERCEAR FILLON T’QAJË E BEZDISET FORTË,DUKE KUKATË;
  ATËHERË KRIMINELI SERB IA JEP NJË LETËR TË SHKRUAR PËR TË SHKUAR OUH,TEK
  PRESIDENTI I KOMUNËS KOMORANIT N’DRENICË,PLEQNARIT,KOMBËTARIT TAHIR
  BERISHA POR,TAHIR BERISHA E DËRGON NEPËR ATO SHTËPIA KONAQE TË PËRME-
  NDURA NGA SERBIA: UNË KRYETAR KOMUNE KOMORANIT DRENICËS, ME URDHË-
  RESË TË SERBISË,QË NA KA DËRGUAR,PËR TË KËRKUAR NDIHMË PËR KËTE MERCE-
  NAR QË E KA VRARË PATRIOTIN HAXHI ZEKA, KY PO DONË ME VDEK URIE VETË E
  ME FAMILJE;A JU,NËSE KENI TEPRICË USHQIM APO PARA TË IA JEPNI?! DHE,ATA QË
  KUPTONIN,THONIN;SE KËSI HERË NUK KANË QELLUAR, NËSE KANË NDONJËHERË
  TEPRICË,DO TË IA OFROJNË; DHE, AI QË NUK KUPTONTE QË I JEPTE;NDËRSA VETË
  PLEQNARI O KRYETARI TAHIR BERISHA; PËR ATË QË I JEPNIN U THHONTE NË VESH:
  ZOTI TË MARROFTË, PO TI NA MORE FYTYRËN MUA,MBARË KOMBIT! A PËR ATA QË
  NUK JEPNIN FARE AI,I FALENDERONTE: ZOTI TA DHASHTË GJITHMONË, SE NA SHPE-
  TOVE ME FYTYRË MUA DHE MBARË POPULLKOMBIN TONË; PO LE TË COFË OUH,KY
  VRASTRAR MERCENAR,QË VRET ME PARA TË SERBISË PATRIOTËT E POPULLKOMBIT
  TË VETË;AH KUKU MEDET,MOJ FAQËJA E ZEZË,AHIII,PLAQËJA ME BREZË!! MANI,USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *