Romelu Lukaku ka kërkuar me ngulm që të largohet nga Manchester United dhe t’i bashkohet ekipit të Interit.

 

Pavarësisht helozheve të bëra prej tranjerit Ole Gunnar Solskjaer, sulmuesi belg e ka treguar një gjë të tillë hapur, pasi nuk I është bashkuar ekipit të dajëve të kuq në stërvitje.

 

Por pavarësisht dëshirës së lojtarit, Manchester United vijon të jetë mëse I vendosur për të mos bërë hapa mbrapa sa I takon termave financiarë.

 

Inter ka ofruar 70 mln euro për sulmuesin belg, me mundësi pagese në tre këste, por Manchester e ka refuzuar në ofertë të tillë duke kërkuar 83 mln euro për Lukakun.

 

Drejtori sportiv i Inter, Piero Ausilio ndodhet prej disa ditësh në Londër ku po negocion për të gjetur një rrugë të mesme me qëllim që t’i bëjë dhuratën e madhe tranjerit Antonio Conte.

 

Por pavarësisht tratativave zyrtare që po bëhen, mediat britanike, bëjnë me dije se drejtuesit e Manchester United nuk tërhiqen nga kërkesat e tyre financiare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *