Luftëtari ka marrë tre pikë të arta në kuadër të luftës për mbijetese.

Gjirokastritet mposhten 1 me 0 Lacin në fushën e tyre duke qëndruar mbi Tiranën dhe Kastriotin që janë rivalet kryesore në luftën për të mos rënë një kategori më poshte.

Golin e fitores për bluzinjte e shënoi afrikani Ismail Dunga në pjesën e dytë ndërkohe që Fili i shkoi afër dyfishimit me një traversë.

Skuadra e Ahmatajt e merr veten shpejt pas humbjes kundër Kastriotit ndërkohe që Lacit I vështirësohet gara për në kupat e Europës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *