Velipoja është tronditur nga një ngjarje shumë e rëndë, pak minuta pas mesnates mes te shtunes dhe te dieles.

Katër persona janë vrarë dhe dy kanë mbetur të plagosur pas një sherri te mometit që degradoi në tragjedi.

Viktimat sipas policise jane: K.V 59 vjec, Xh.G 25 vjec, E.G 38 vjec dhe M.Z 20 vjec.

Te plagosur kane mbetur shtetasit H.V 54 vjec dhe E.D 17 vjec, te cilet dyshohet se jane te perfshire si autore te krimit te rende.

Megjithate ne krim dyshohet se jane perfshire edhe persona te tjere, prandaj FNSH dhe policia lokale kane krehur te gjithe zonen dhe bllokuan rruget dalese nga Velipoja.

Dyshohet paraprakisht se shkak i vrasjes se rende ka qene nje konflikt per hapesirat e biznesit ne plazh.

Leave a Reply

Your email address will not be published.