Lufta ne Ukraine ka hyre ne diten e 202.

 

Autoritetet ukrainase bene me dije se rajoni i Kharkiv nuk ka ende energji elektrike për shkak të dështimit të linjës rezervë të energjisë.

 

Këtë e ka konfirmuar në Telegram nënkryetari i zyrës së presidentit ukrainas, Kyrylo Tymoshenko. 

 

“Sapo jemi informuar se Kharkiv dhe rajoni janë pa energji elektrike. Linja rezervë që furnizonte popullsinë ka dështuar. Tani të gjitha forcat janë drejtuar për të eliminuar problemin. Unë do t’ju informoj për rezultatet më vonë,” tha ai. 

 

Timoshenko shpjegoi se kjo situatë është rezultat i “bombardimeve tinëzare” të djeshme nga forcat ruse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.