Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar këtë të dielë në kampionatin shqiptar.

 

Mësohet se të gjithë lojtarët e Kamzës pothuajse kanë refuzuar që të zbresin në fushë në ndeshjen ndaj Partizanit.

 

Lojatërt mes të cilëve dhe emra si ai i kapitenit Sebino Plaku, apo dhe Malajt, Fukuit etj. nuk kanë pranuar që të luajnë për faktin se ende nuk kanë marrë pagat e tyre.

 

Mësohet se lojtarët, kanë paralajmëruar gjithashtu drejtuesit e klubit se nëse nuk i marrin deri ditën e mërkurë ata do të bojkotojnë edhe stërvitjen.

 

I ndodhur përballë kësaj problematike, tranjeri Ernest Gjoka, ka vendosur që të bëj rotacion në ndeshjen ndaj Partizanit duke aktivizuar lojtarët rezervë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *