Futbollisti i kombëtares shqiptare Asdren Llullaku ka gjetur per here te pare rrjetën ne Kazakistanin e largët. Ne javën e 3-te te kampionatit kazak, skuadra e re e 29-vjeçarit Astana mundi 3-1 Akzhaik, ndërsa sulmuesi shqiptar shënoi golin e dyte per vendasit. Vetëm nje minute me vone, pasi kishin zhbllokuar shifrat, ne te 13-en Llullaku përfitoi nga nje gabim te lojtareve miq dhe ne shpejtësi e sipër nga e majta e kaloi topin sipër portierit kundërshtar. Edhe ne ketë ndeshje sulmuesi shqiptar nuk harroi te festonte me shenjen e shqiponjës. Kujtojmë se Llullaku u transferua ne merkaton e dimrit nga kampionati rumun, ndërsa ka shënuar kete sezon per skuadrën e Gaz Metan plot 16 gola. Ne sezonin e rregullt përpara play off-it Llullaku u shpall golashënuesi me i mire i kampionatit rumun.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *