Liverpuli hodhi një hap mjaft te rëndësishëm drejt finales se kupës se Liges teksa fitoi ne takimin e pare gjysmëfinale ne fushën e Stok City me rezultatin 1-0. Ne Britania Stadium skuadra e Jurgen Klop fitoi me rezultatin 1-0 fale golit te Jordan Ibe ne minutën e 37 te takimit. Nje fitore qe zbehet disi po te shikosh dëmtimet e rëndësishme ne ketë sfide te brazilianit Kutinjo dhe mbrojtësit Dejan Lovren. Vendasit nuk arritën te prodhonin lojërat e mira kohet e fundit kundër Chelseat, Manchester City dhe Manchester United ndoshta edhe te pafat kunder nje muri te pakalueshëm si portieri Simon Mignolet. Takimi i kthimit do te jete ne 26 janar.
Ne takimin hapes te javes se 18 te Serise A, Samdoria fitoi 3-2 ndaj Xhenoas ne derbi duke u ngjitur 4 shkalle ne klasifikimin e përgjithshëm. Ne Marasi miqtë arriten te çonin rezultatin deri ne 3-0 fale dopietes se Sorianos dhe Eder me nje Kasano ne versionin njeriu i asistove. Ndërkohe per Xhenoan nuk mjaftoi dopieta e Pavoletit me skuadrën e Gasperinit qe peson humbjen e 5 rresht, me vetem dy pike larg zonës se ftohte te rënies nga kategoria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *