Liverpool e nis me trofe sezonin e ri.

 

‘Të kuqtë’ e Jurgen Klopp kanë mposhtur me rezultatin 3-1 në finale e super kupës Machester Cityn.

 

Liverpool kaloi i pari në avantazh me anë të një goli të Alexander Arnold.

 

Shifrat u barazpeshuan nga sulmuesi i ri i ‘qytetarëve’ Alvarez.

 

Por penalltia e shndërruar në gol nga Salah dhe më pas blerja me bujë e të kuqve Darëin Nunez, vulosën fitoren.

Leave a Reply

Your email address will not be published.