Liverpool ka arritur fitoren e shtatë radhazi në Premier League. Të kuqtë e Jurgen Klopp mposhtën në transfertë Sheffield United me rezultatin e ngushtë 0 me 1.

 

Georginio Wijnaldum ishte heroi i kësaj ndeshjeje ku në minutën e 70 arriti të çonte topin në rrjetë duke I dhënë qetësinë ekipit të Liverpool.

 

Me 18 gola të shënuar dhe 5 të pësaur, kampionët në fuqi të botës e shohin veten në vendin e parë me 8 pikë me shumë se Manchester City, I vendit të dytë, me një ndeshje me pak, që do të luajë në transfertën e vështirë të Everton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *