Deri pak ditë më parë, ishte ekipi I pamposhtur, tani Liverpool ka hequr dorë nga një tjetër trofe.Bëhet fjalë për kupen e Federatës.Të kuqtë u mposhtën nga Chelsea me rezultatin 2 me 0 në Londër dhe u eleminuan nga FA CUP. E treta humbje në 2 javë, po të kemi parasysh disfatën në champions ndaj Atletico Madrid dhe më pas në kampionat kundër Ëatford ndonëse këtë herë Klop mund të justifikohet nëfushë nga minuta e parë si titullati pati vetëm Sadio Manen. Chelsea-liverpool ishte një ndeshje shumë e luftuar dhe e bukur në Stamford Brixh.Që në minutën e 13 blutë e Londrës kaluan në avantazh e ku protagonist ishte pikërisht një nga rezervat e Liverpool portiere Adrian që nuk arrityi dot të kontrollojë një gjuatje të Ëillian.Pastakj del në skenë portiere Kepa I cili bën tre ndërhyrje fantastike ndaj Mane, Lallana dhe Minaminos. Në minutëne  64 Chjelsea I dha fund shpresave të Liverpul për tu kthyer në ndeshje teksa Barkley finalizoi saktësisht kundërsulmin e të zotëve të shtëpisë. Dalja jashtë nga kjo kupë nuk është dramë e madhe për The Redsat mirëpo shqetësimi më I madh është që ekipi të pësojë një rënie edhe ne aspektin e entuaziazmit që mund të ndikoj edhe tek ndeshjja e kthimit në champions të martën që vjen kundër Atletico Madrid.

Leave a Reply

Your email address will not be published.