Liverpool dhe Barcelona janë skuadrat e fundit që ju bashkangjiten ekipeve të tjera të kualifikuara në cerekfinale të UEFA Champions Leangue

 

Të kuqtë e Klop, arritën të mposhtnin bavararezët në Mynih me rezultatin 1-3 me 2 golat e shënuar nga Mane dhe me një gol nga hollandezi Van Dijk, duke siguruar në këtë mënyrë kualifikimin për më tej. Ndërsa ndeshja e parë ishte mbyllur në anfield, ishte mbyllur me rezultatin 0-0.

 

Pas barazimit pa gola në Francë, Barcelona siguroi lehtësisht kualifikimin për të cerekfinale, pasi mundi me rezultatin  5-1 Lyon. Golat për katalanasit u shënuarn nga Mesi, 2 gola, Coutinho, Dembele dhe Pique.

 

Tashmë skuadrat e kualifikuara në cerekfinale janë Manchester United, Ajax, Porto, Tottenham, Juventus, Manchester City, Liverpool dhe Barcelona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *