Liverpool siguroi kualifikimin për në 1/8 e kupës së federatës pasi mundi me sforco minimale dhe me pak fat Shreësbury Town edhe pse luajtën me lojtarë nën 23 vjec.

The Redsat luajten ndeshjen përsëritese ndaj rivalit modest , skuadër e kategorisë së trete angleze  e cila në takimin e parë në fushën e vet I kishte ndalur kryesuesit e Premier League në një barazim 2 me 2.

Kualifikimi u vendos nga një autogol I Williams në minutëne  75.

Në turin tjetrër Liverpool luan ndaj Chelsea.

Leave a Reply

Your email address will not be published.