Liverpool ka tejkaluar nje minikrize qe po kalonte dhe me fitoren ne transferte ne fushën e Leicester 2-3 i bashkohet Totenhemit dhe surprizës Uotford me pike te barabarta 11 ne vendin e 4. Mohamed Salah kaloi miqte ne avantanzh ne minutën e 15, ndërsa Kutinjo i dyfishon shifrat ne minutën e 23.

 

Por ne limitet e pjesës se pare Okazaki shkurton diferencat ndërsa me te nisur pjesa e dyte Xhordan Henderson i çon shifrat ne 1-3. Jami Vardi e rihap edhe nje here takimin por skuadra e Klop arrin te menaxhoje avantazhin dhe del e fituar nga King Pouer Stadium edhe sepse Vardi humbet nje penallti ne fund te ndeshjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *