Një 90 minutësh i çmendur, si kurrë më parë, me plot emocion dhe me plot 10 gola të shënuar ka qenë sfida mes Liverpool dhe Arsenal e vlefshme për FA Cup.

 

Koha e rregullt u mbyll me shifrat 5 me 5 duke bërë që ekipet ti drejtohen penalltive.

 

Nga pika e bardhë të besuarit e Klopp u treguan më të saktë pasi fituan me shifrat 5 me 4. Nga Arsenal gaboi nga penalltia Daniel Ceballos.

 

Me këtë fitore Liverpool është kualifikuar për në raundin tjetër.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *