Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeajt do të garojë vetëm në një pjesë të bashkive në garën për kryebashkiak dhe këshillat bashkiak.

 

Vizion Plus mësoi se të paktën deri paraditen e kësaj të marte, Alibeaj ka dorëzuar në KQZ listat e kandidateve për Këshillat Bashkiak në 11 Njësi Vendore.

 

Konkretisht bëhet fjalë për bashkitë Tiranë, Durrës, Elbasan, Fierk berat, Kamez, Lushnnje, Lezhë, Korcë dhe Vlorë.

 

Lista mund të mos jetë përfundimtare pasi ende nuk kanë mbërritur të gjitha informacionet nga KZAZ.

 

Pritet gjithashtu të konfirmohet edhe numri i bashkive ku PD e Alibeajt do të garojë me kandidate për kryetare bashkie.

 

E sigurtë të paktën është se Alibeaj nuk nxorri kandidate në bashkite Elbasan, Durrës , Shkoder dhe Lushnje ku mesa duket  ka pasur një dakortësi lokale që demokratet të jenë në garë vetëm me emrin e dalë ngë “primaret”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *