Paloka nuk I ka kursyer ironite dhe akuzat mbi lirimin nga burgu t ëish-deputetit të PS, Alqi Bllako.

 

Kreu I Këshillit Kombëtar të PD shkruan në facebook se vendimi per te liruar Bllakon eshte marre diten qe ai eshte dorezuar.

 

Vendimi per te liruar Bllakon eshte marre diten qe ai eshte dorezuar. Pazari eshte i thjeshte, ai i perhershmi i Rames me ushtaret e tij te krimit e korrupsionit : na ka dale boja prandaj ti do besh pak burg dhe do heshtesh, une me drejtesine “e reformuar” do te te nxjer pas disa muajsh dhe te dy do vazhdojme te gezojme milionat dhe pushtetin .

Nderkohe , a i pa apo degjoi njeri kete here Ramen e Yurin te akuzojne drejtesine per kete vendim skandaloz ? Ata qe per cdo pergjegjesi te qeverise, e gjejne fajtorin tek drejtesia , dikur e pareformuar, (madje dhe per kullat “misterioze” ne mes te Tiranes , fajin e ka ish-drejtesia). Po per kete vendimin  skandal te drejtesise “se reformuar” pse nuk foli askush ?!

Per fat te keq edhe ndonje nga keta koleget tane qe tani takohen me shume me Yurin se me ata qe i kane zgjedhur ( ne fakt me demokratet nuk takohen) nuk i ve me emrin e vertete ; “drejtesi e kapur” , po e quan “drejtesi e brishte”…Kujdes se keshtu e do Yuri…ashtu sic e do dhe Rama !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *