Aty ku mendonim te merrnim një nga dy rezultatet pozitive, aty ku bene ndeshjen me te mire te erës Panucci, kuqezinjtë pësuan një tjetër humbje këtë here nga Izraeli ndërsa tashme duhet vetëm një mrekulli për kualifikimin sepse vete matematika ta lejon.

2-0 ne Bersheva për Izraelin një ndeshje ku çdo gjë foli për Shqipërinë qe nga kontrolli i topit, rastet e krijuara, goditjet nga këndi por ne fund u mjaftuam me te ashtuquajturën humbje dinjitoze.

Goditja erdhi qe ne minutën e 8 kur portieri Harush dhuroi një top ne thellësi për te Hemed me këtë te fundit qe gjeti te papërgatitur ne përgjumje si prapavijën ashtu dhe portierin Strakosha te cilët pësuan një gol naiv.

Kuqezinjtë ne sulm duke kontrolluar gjithçka por portieri i Izraelit ishte ndoshta ne mbrëmjen me te mire te karrierës duke i bere balle te gjitha tentativave te kundërshtarit.

Me dinakëri izraelitet realizuan një tërheqje taktike por kjo jo vetëm nuk u shfrytëzua nga djemtë e Panuccit por me sa duket ranë edhe ne grackën e te zotëve te shtëpisë.

Edhe pjesa e dyte ne një kontroll akoma me te mire te lojës nga ana e Shqipërisë por pa arritur te finalizonin aksionet e krijuara kjo edhe për merite te portierit Harush.

Atëherë kur pritej qe te paktën nga ky volum loje Shqipëria te merrte një barazim, ne minutën e 83 erdhi e papritura.

Ne një goditje dënimi kapiteni Natko dhuroi një top për te Saba i cili i ndihmuar edhe nga Gjimshiti çoi topin ne rrjete.

Goli qe mbylli një here e mire kapitullin Liga e Kombeve për Shqipërinë ne grupin e pare Liga C.

Tashme, kuqezinjve ju duhet një fitore e thelle 4-0 me Skocinë me këta te fundit qe nga ana e tyre duhet te mundin Izraelin ne shtëpi.

Matematika e lejon ndërsa shpresat pothuajse janë shuar.