Ne Rijeka përfundoi me rrjeta te paprekura përballja mes dy skuadrave gjysmëfinaliste te botërorit të Kroacisë dhe Anglisë.

 

Tre luanët kishin një rast te pastër ne minutën e 43 por topi i gjuajtur me koke nga Dier përfundoi ne shtylle.

 

Edhe ne pjesën e dyte anglezet me te rrezikshëm me Rashford ndërkohë qe ballkanasit u munduan te kundërpërgjigjeshin me Perisic dhe Modric.

 

Ne klasifikimin e përgjithshëm ne grupin e katërt kryeson Spanja me 6 pike e ndjekur nga Anglia dhe Kroacia ne kuotën e 1 pike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *