Kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi se koha e fjalëve me qeverinë ka mbaruar dhe se sovrani tashmë ka diktuar rrugën e së ardhmes.

 

Në një postim në Twitter, Basha krahas këtij qëndrimi theksoi gjithashtu se protesta e kësaj të shtune ishte më madhështorja në Shqipëri që është ngritur kundër qeverisë.

 

“Një popull i tërë i bashkuar si kurrë më parë në protestën më madhështore në Shqipëri është ngritur kundër qeverisë hajdute dhe kryehajdutit të saj që e vjedhin dhe e varfërojnë përditë. Koha e fjalëve mbaroi. Sovrani diktoi sot rrugën pa kthim drejt të ardhmes!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *