Edhe njehere politika shqiptare ne tirane dhe ne kosove deshmon ndasine.

Vetem pak ore pasi presidenti Meta publikoi nje foto me kryeministrin e Kosoves Haradinaj nga Durresi, presidenti i Kosoves Hashim Thaci duket se i eshte pergjigjur me nje postim ku njoftonte takimin me kryeministrin Edi Rama.

“Si gjithmonë, kënaqësi takimi me kryeministrin Edi Rama. Biseduam për aktualitetet politike në Kosovë, Shqipëri dhe rajon, si dhe për përgatitjet e Kosovës për samitin e Parisit” – shkruan Thaci ne facebook.

Tashme eshte i qarte pozicionimi i presidenteve dhe kryeministrave ne Shqiperi dhe ne Kosove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *