Në një kohë kur opozita pretendon se zgjedhjet e 25 prillit u vodhën, hyrje-daljet diplomatike në selinë e PD kanë qenë të shpeshta.

 

Pas shefes së misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gaçek dhe ambasadorit italian, Fabricio Buci, ishte radha e ambasadores franceze Elisabeth Barsacq që t’i shkonte në zyrë kreut të PD, Lulzim Basha.

 

Burimet thonë se në fokus të diskutimeve është procesi zgjedhor.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *