Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka paralajmëruar këtë të mërkurë një protestë kundër ardhjes në Shqipëri të presidentit Alksandër Vuçiç dhe kreut të serbëve të Bosnjës, Milorad Dodi.

 

Vuçiç dhe Dodik do të marrin pjesë në Samitin e Brdo-Borine që do të mbahet në Tiranë.

 

Protesta është paralajmëruar në orën 18:00 dhe do të zhvillohet para monumentit të “Vëllezërve Frashëri” në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *