Kevin Prince Boateng është blerja më e re e Barcelonës. E pabesueshme ajo që ka ndodhur në merkato brenda pak orëve, teksa lojtari ganez me shumë eksperiencë ka lëvizur nga Sassuolo drejt gjigandit spanjoll.

 

Bëhet fjalë për një operacion që në fund nëse katalanasit blejne kartonine Boateng, mund ti japë skuadrës modeste italiane 8 milion euro.

 

Pasi ka falenderuar Sassuolon për mundësine dhe eksperiencën që pati me këtë ekip në Serinë A, ish sulmuesi i Milanit dhe I disa skuadrave të tjera në Europë, u shpreh I lumtur për aventurën e re, madje bëri edhe një premtim: “Dua ti shënoj Realit në “El Clasico”.

 

Në fakt bashkëpunimi mes dy klubeve në merkato nisi që në veren e vitit të kaluar kur Barcelona shiti tek Sassuolo brazilianin Marlon, por mbajti të drejten për riblerje nëse dëshiron

 

Ndërsa tani pas Boateng, katalanasit edhe mesfushorin Sensi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.