Nuk ka debutim për Armando Sadikun por Levante e tij ndal ne barazim Realin e Madridit. Edhe pse mbretërorët kaluan ne avantazh me kapitenin Ramos ne minutën e 11 vendasit barazuan me ane te Boateng ne te 42. Serish Isko kaloi miqtë ne avantazh ne minutën e 81 por Pacini i ardhur ne merkaton e dimrit si Sadiku nuk fal ne minutën e 89 dhe mbyllet 2-2.

 

Reali është i katërti me vetëm 39 pike ndërsa Levante e çon ne 3 pike diferencën nga vendi i 18 qe do te thotë rënie ne Segunda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *