Regjistrohen lëkundje toke ne veri te Shqiperise paraditen e kesaj te hene.

 

Sipas te dhenave zyrtare behet fjale per dy lekundje njera-pas tjetres ne epiqender ne Fan, qarku Lezhë.

 

Lekundjet kane qene brenda nje minute te dyja ne oren 10:21.

 

Termeti i pare ka qene me magnitude 3.7 shkalla Richter ndersa e dyta pak me e forte, magnituda 4, shkalla Richter dhe thellesi 5 km.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *