Një tërmet me magnitudë 3 të shkallës Rihter u regjistrua paraditen e kësaj të hëne në kryeqytet.

 

Epiqendra e lëkundjes sizmike ishte në fshatin Durisht, pranë Petrelës.

 

Pak ditë më parë, sjellim në vëmendje që qarku i Dibrës ishte një nga zonat që u godit nga tërmete të njëpasnjëshme, duke shkaktuar dëme në disa shtëpi, si dhe panik të banorët.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *