Greqia është ‘shkundur’ këtë të mërkurë nga një tërmet me magnitidë 6.2 të shkallës rihter. Mësohet se epiqendra ka qenë në Larisa dhe thellësia ishte 10 km, e ndjekur nga një pasgoditje me magnitudë 4.6.

Njerëzit, të frikësuar, kanë lënë menjëherë banesat e tyre dhe kanë dalë në rrugë.

Lëkundjet sizmike janë ndierë gjithashtu në Tiranë dhe në disa qytete të tjera të vendit tonë.

Vijon…

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *