Lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar paraditen e kësaj të diele në Shqipëri.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter,  me epiqendër në Himarë.

Nuk raportohet për dëme materiale.

Ky është tërmeti i tretë që shkund Shqipërinë brenda pak ditëve. Kujtojmë se një javë më parë, një lëkundje 4.5 Rihter u ndje në Lezhë dhe disa qytete të tjera të vendit, duke shkaktuar panik te qytetarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *