Lekundje te forta te tokes ne Shqiperi.

Termeti eshte regjistruar ne oren 22:44!

Magnituda mesohet se ka qene 5.8 sipas shkalles Richter ndersa raportohet se jane ndjere lekundje te forta ne disa qytete.

Vecanerisht nga Elbasani, Tirana, Korca dhe i gjithe rajoni juglindor vijne informacione per panik ne radhet e qytetareve.

Behet e ditur se epiqendra ka qene ne qytetin grek Follorine qe eshte afer kufirit me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *