Subscribe

Infermierja Ronida Hysa do të qëndrojë në arrest shtëpie. Vendimi për ndryshimin e masës së sigurisë u mor këtë të mërkurë nga Gjykata e Apelit, me propozim të prokurores Arta Marku.

 

Si argument për lehtësimin e masës nga arrest në burg në arrest shtëpiak u dha kujdesja për fëmijën e vogël.

 

Ronida Hysa është e divorcuar dhe ka një fëmijë 2-vjeçar, për të cilin nuk ka se kush të kujdeset. Infermierja ra në pranga sepse kishte vjedhur 60 mijë lekë pacientit me COVID, të shtruar në spitalin Infektiv.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *