Elena Berkova, aktorja e filmave për të rritur, ka vendosur që t’I futet politikës.

 

Aktorja do të kandidojë për kryetare bashkie në qytetin e saj të Murmansk në Rusi, duke hequr dorë përfundimisht nga filmat për të rritur.

 

Kandidatura e saj ka ngjallur mjaftë reagime por sipas mediave ruse, 34 vjeçarja u është kundërpërgjigjur kritikave se ajo është mjaftë e aftë dhe se me programin politik do të arrijë që të zgjidhë problemet e çdo qytetari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *