Subscribe

Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se mundësitë për një koalicion me LVV do të konsiderohen vetëm pasi rezultati i zgjedhjeve të bëhet zyrtar.

 

Kryetari i partisë, Isa Mustafa sqaroi se vetëm pasi të mbarojë numërimi i votave mund të flitet për një fitues.

 

Ndërkohë kryetari i paritsë Aleanca për ardhëmirnë e Kosovës, Ramush Haradinja në një konferencë për shtyp ka deklaruar se nuk e kundërshton rezultatin dhe se partia e tij është e hapur për bashkëpunim.

 

Ai nuk i ka kursyer kritikat per liderin e Vetevendosje, Albin Kurti.

 

Lidhur me taksen 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina, Haradinaj i bëri thirrje qeverisë së ardhshme që të mos e largojnë atë.

 

Ndërkohë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë bërë thirrje që qeveria e re të nisë menjëherë bisedimet me Serbinë.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *