Pas shiut të furishëm fundjavën e kaluar, duket se temperaturat do të vazhdojnë të ulen ndjeshëm në të gjithë territorin e vendit. Duket se valës së nxehtë etiketuar si “Luçiferi” i erdhi fundit, të paktën për rajonin e Ballkanit.

 

Ditët në vazhdim duke filluar nga fundjava do të karakterizohen nga reshjet e shiut e rrebeshit pasi sipas sinoptikanëve, i gjithë gadishulli i Ballkanit përfshirë dhe vendin tonë do të pësojë rënie të theksuar të temperaturash deri në 7 gradë.

 

Sipas MeteoAlbTermometri temperatura maksimale nuk do e kalojë vlerën 36. Në jugun e Shqipërisë gjendja paraqitet e njëjtë dhe moti do të karakterizohet nga luahtje e vranësira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *