Filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm, sipas Eddie Murphy.

Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq premiera e filmit të parë me përbindëshin e vetmuar dhe tani një tjetër pjesë e ekskluzivitetit të animuar shumë të dashur mund të jetë gati shumë më shpejt sesa mendojnë fansat.

Në një intervistë me Collider përpara publikimit të ‘Beverly Hills Cop: Axel F’, Eddie Murphy – i cili është zëri i Donkey në filmat ‘Shrek’ – jo vetëm konfirmoi se një film i ri është me të vërtetë në punë, por se mund të ketë edhe një film të veçantë të Gomarit.

“Ne filluam të bëjmë Shrek 4 ose 5 muaj më parë. E bëra këtë, e regjistrova pjesën e parë dhe do ta bëjmë këtë vit, do ta përfundojmë. Shrek po vjen dhe Donkey do të ketë filmin e tij. Pra, ne do të bëjmë një film Shrek dhe ne do të bëjmë një film Gomari”.

I pyetur nëse po xhironte për të dy filmat në të njëjtën kohë, aktori shpjegoi: “ Jo, jo në të njëjtën kohë. Unë kam filluar regjistrimin për filmin Shrek, mendoj se do të dalë në vitin 2025 dhe ne do të bëjmë filmin Donkey./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *