Subscribe

Një ndër emrat më të rrezikshëm e të përfolur të drejtësisë, Dritan Rexhepi, është vënë në pranga, nga autoritetet turke. Lajmi është bërë i ditur nga ministri turk i brendshëm, Ali Yerlikaya, i cili njoftoi se kreu i organizatës së drogës “Kompania Bello”.

 

Dritan Rexhepi është konsideruar si një ndër trafikantët më të mëdhenjë të lëndëve narkotike, duke i shpëtuar shpesh herë drejtësisë. Në të njëjtën kohë, ai konsiderohet si mjeshtri i arratisjeve nga burgu.

 

Dritan Rexhepi po ashtu dyshohet si porositës i rrëmbimit dhe vrasjes makabre të Jan Prengës, ngjarje kjo që ka tronditur vendin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *